تحصیل و آموزش در استرالیا چه جنبه مثبتی به نسبت سایر کشور ها دارد؟

استرالیا یکی از منابع ارائه آموزش و پژوهش با کیفت بالا در سطح بین المللی است. دانشگاه ها و آموزشکده ها و مدارس فنی و حرفه ای استرالیا در سطح جهانی شناخته شده اند. استرالیا رهبر جهانی برگزاری دوره های آموزش زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی  است.

طبق قوانین دولت استرالیا نمایندگی های تضمین کیفیت باید موارد را کنترل کنند و مجموعه قوانین اجرایی اعمال شوند تا دانشجویان بین المللی در استرالیا و والدین آنها از سطح خدمات و حمایت مالی بی نظیر بهره مند گردند.

استرالیا یک جامعه چند فرهنگی امن, دوستانه, خبره و هماهنگ است که دانشجویان می توانند در یک کشور انگلیسی زبان آموزش ببینند و مسافرت کنند. ارزش پول در استرالیا بسیار بالا است و استاندارد زندگی در این کشور بالا می باشد.

هزینه تحصیل در استرالیا چگونه است؟
یک بررسی دولت استرالیا نشان داد که قیمت های کل – شامل شهریه و هزینه های زندگی – در استرالیا نسبت به بریتانیا و ایالات متحده بسیار کمتر هستند. شهریه ها بسته به نوع دوره و یا موسسه آموزشی متفاوت هستند. این وب سایت میانگین هزینه ها را جهت راهنمایی ارائه نموده است. هزینه های زندگی هم بسته به موقعیت, مکان و سبک زندگی  متفاوت هستند. هزینه های تحصیل نیز بین 16000 تا 36000دلار استرالیا و هزینه های زندگی بین 22000-28000 دلار در سال متفاوت هستند.
آیا مدارک استرالیا در کشور ما اعتبار دارد؟

مدارکی که در استرالیا ارائه می شوند جهت یافتن شغل یا ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر بین المللی اعتبار بین المللی دارند. استرالیا توسط سیستم صلاحیت استرالیا که یک سیستم ملی ارزیابی یادگیری در استرالیا و سایر کشور ها است مورد قبول شناخته شده است.

آیا امکان دریافت بورسیه هست؟
بله. امکان دریافت بورسیه برای دانشجویان بین المللی هست و با این حال بورسیه بیشتر به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به بالا در دانشگاه ها اعطا می شود. اغلب دانشجویان بین المللی در استرالیا کسانی هستند که شهریه خود را کامل می پردازند و به آنها بورسیه تعلق نمی گیرد.
آیا میتوانم همزمان با تحصیل در استرالیا کار کنم؟
بله. دانشجویان بین المللی در استرالیا با داشتن ویزای دانشجویی می توانند برای دریافت مجوز کار تا 20 ساعت در هفته در طول دوره آموزشی و به صورت تمام وقت در ایام بیکاری و تعطیلات اقدام نمایند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص کار کردن در حین تحصیل در استرالیا لطفا به وب سایت امور چند فرهنگی و بومی اداره مهاجرت صفحه سئوالات تکراری مراجعه نمایید.

مدارک مورد نیاز تحصیل در موسسات استرالیا چه هستند؟
دانشجویان برای ورود به موسسات آموزشی استرالیا باید حداقل شرایط تحصیلی لازم را احراز نمایند و سطح مهارت زبان انگلیسی آنها باید کافی باشد. موسسات معیار انتخاب شما از رشته تحصیلی پیشنهادی را ارزیابی می کنند. آنها محتوی و سطح آموزش های تکمیل شده شما در استرالیا یا کشور خودتان را   بررسی می کنند.

* اگر شرایط لازم برای پذیرش را احراز نکرده باشم چه اتفاقی می افتد؟
اگر شرایط لازم برای پذیرش در مقاطع تحصیلی بالاتر را احراز نکرده باشید شما می توانید در دوره متوسطه در استرالیا ثبت نام کنید. اگر شما شرایط لازم برای پذیرش در مقطع کارشناسی را احراز نکرده اید می توانید در موسسات آموزشی که شما را برای تحصیل در مقاطع بالاتر در استرالیا آماده می کنند ثبت نام کنید و جایگاه موقتی را در دوره و رشته مورد نظر خود رزرو کنید. برقراری ارتباط میان دوره ها مثل برنامه صلاحیت ارشد نیز در این مورد توصیه می شود. دوره های زبان انگلیسی زیادی هم هستند که هر زمان از سال آغاز می شوند و شما را برای تحصیل در مقاطع بالاتر در استرالیا آماده می کنند. به شما توصیه می کنیم که قبل از درخواست پذیرش در رشته و دوره مورد نظر خود حتما با موسسه در مورد احراز شرایط پذیرش مشورت نمایید.  

  موسسه های استرالیایی چطور طبقه بندی می شوند؟

موسسه های آموزشی استرالیایی به صورت رسمی طبقه بندی نمی شوند. با این حال نشریات تجاری زیادی هستند که دستاوردهای دانشگاه ها و موسسات را در کسب معیار های خاصی نظیر کاربرد تکنولوژی یا خدمات حمایت از دانشجو مقایسه می کنند.
کلیه موسسات آموزشی استرالیا دوره های مربوطه بین المللی را با کیفیت بالا ارائه می کنند چون قوانین دولت استرالیا آنها را ملزم به ثبت و احراز شرایط تضمین کیفیت می کنند. برتری در تدریس, تحقیق, تسهیلات و خدمات پشتیبانی در کل سیستم متنوع آموزشی استرالیا وجود دارد. دانشجویان آینده باید بر یافتن موسساتی که با علایق و نیاز های خاص آنها سازگارترند تمرکز نمایند.
 
آیا دانش آموزان بین المللی می توانند در مدارس استرالیا پذیرش شوند؟

بله. همه مدارس دولتی و غیر دولتی دانش آموزان بین المللی را پذیرش می کنند و تحت قوانین دولت استرالیا این دانش آموزان باید واجد شرایط خاص باشند.