موسسه مهرآوران با بیش از ده سال سابقه در اعزام دانشجو در لیست موسسات مورد تایید وزارت علوم و فناوری جهت اعزام دامشجو به استرالیا و نیوزیلند قرار دارد. این موسسه در ده سال گذشته تعداد بیشماری دانشجو به دانشگاههای استرالیا و نیوزیلند اعزام نموده.

ذیلا اطلاعاتی در مورد سیسستم آموزشی و دانشگاههای این دو کشور درج گردیده در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

استرالیا

این نمودار سیستم آموزشی استرالیا را نشان می دهد:

 

 

استرالیا ، طی چند سال اخیر مقصد و مكان مناسبی برای تحصیل از طرف هزاران دانشجوی بین المللی انتخاب شده است.این دانشجویان از دانشكده های پیشرو استرالیا در رشته هایی همانند پزشكی ، بازرگانی ، مهندسی فن آوری اطلاعات ، علوم ، داروسازی ، حقوق ، علوم بهداشتی ، هنر ، معماری و غیره درجات ممتاز عالی كسب نموده و فارغ التحصیل شده اند .

محیط سالم ، پاكیزه ، هزینه های پایین تحصیلی و زندگی همراه با كیفیت عالی در مقایسه با كشورهایی نظیر آمریكا ، كانادا ، انگلستان این كشور را در صدر كشورهای مقصد تحصیلی در دنیا قرار داده است بطوریكه دانشجویان فارغ التحصیل با آموزش بالا توانسته اند به راحتی در مقامهای مختلف كاری برتر دنیا قرار گیرند. استرالیا قدمت پرافتخاری در برتری در تدریس و پژوهش دانشگهای دارد بطوری كه عمده دانشگاهها، تحقیقات ابتكاری و موقعیت های پیشرفته ، بخصوص در زمینه علوم و تكنولوژی ارائه می نمایند.هیات علمی و پرسنل این دانشگاهها معمولا از سراسر جهان بكار گرفته می شوند و اغلب كارشناسان پیشرو صنعتی در زمینه های خودشان می باشند.

دولت استرالیا برای بدست آوردن موقعیت علمی برتر در دنیا خصوصآ در زمینه تحقیقات كمكهای ارزشمند قابل ملاحظه ای در پرورش دادن موقعیت های ابتكار و پژوهش در دانشگاهها و ارگانهای تحقیقاتی از جمله برنامه "پشتیبانی از توانمندی استرالیا " برای قوی كردن توانایی استرالیا جهت ایجاد نظرات و بعهده گرفتن تحقیق و پژوهش و سرعت بخشیدن و حفظ نمودن مهارتها نموده است.

دانشگاههای استرالیا از طریق تدریس عالی ، پژوهش و روابط بین المللی دانش را بین نسلها برای تجارت و صناعت كردن به نفع تمام دنیا و تامین آینده اندیشمندانه ، اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی ملتها انتقال می دهند. استانداردهای برتری علمی در دانشگاهها ، كالج ها و مدارس استرالیایی بطور بین المللی شناخته شده اند واین دلیل است كه هزاران دانشجو از سراسر دنیا هر ساله استرالیا را بعنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می كنند.

 

كلیه دانشجویان بین المللی كه دارای ویزای دانشجویی می باشند تحت پوشش بهداشت و بیمه قرار می گیرند كه این پوشش به آنها این امكان را می دهد كه به پزشكان و بیمارستانها دسترسی داشته باشند.علاوه براین دانشجویان این امكان را دارند كه در حال تحصیل بصورت نیمه وقت تا 20 ساعت در هفته كار كنند و یا در دوران تعطیلات و میان ترم تا 40 ساعت در هفته جهت اخذ درآمد و كمك هزینه های تحصیلی خود كار كنند.

كلیه دانشگاهها و مراكز علمی مكانهای مختلف برای سكونت دانشجویان از قبیل اقامتگاه های درون دانشگاه (دردانشگاه) آپارتمانها ،خانه های خارج از محدوده دانشگاه ، مهمانخانه ها و زندگی در خانواده استرالیایی با بودجه های مناسب مختلف در اختیار دارند اغلب این مكانها تسهیلات خورد و خوراك را نیز ارائه می نمایند.

جامعه استرالیایی یك جامعه امن ، آزاد و چندفرهنگی می باشد و تقریبا تمام فرهنگها و ملیتهای قومی با آزادی كامل در زبان فرهنگ و مذهب خود با همدیگر زندگی می نمایند.استرالیا كشوری است با ثبات از لحاظ سیاسی و اقتصادی و از یكی از بالاترین استانداردهای زندگی در جهان برخوردار می باشد كه در فهرست لیست توسعه انسانی سازمان ملل متحد جلوتر از انگلستان و ایالت متحده آمریكا و كانادا و اغلب كشورهای اروپایی قرار گرفته است.

تعداد دانشگاهها و مراکز آکادمیک و فنی حرفه ای استرالیا بیش از یکصد مرکز است ذیلا اسامی محدودی از آنها درج گردیده:

دانشگاه نیو کاسل

دانشگاه ادیت کوان

دانشگاه ادلاید

دانشگاه ولونگانگ

دانشگاه آر.ام.آی.تی

دانشگاه دیکین

دانشگاه گریفیث

دانشگاه ویکتوریا

دانشگاه ملبورن

دانشگاه مک کواری

دانشگاه سیدنی

دانشگاه ملی استرالیا

دانشگاه کوبینزلند

دانشگاه موناش

دانشگاه نیوساث ولز

دانشگاه وسترن سیدنی

دانشگاه یو تی اس

دانشگاه لاتروب

دانشگاه تکنولوژی کرتین

دانشگاه تکنولوژی کویینزلند

دانشگاه تکنولوژی سویین برن

دانشگاه کنبرا

دانشگاه فلیندرز

دانشگاه ساث استرالیا

دانشگاه جیمز کوک

دانشگاه و تیف باکسیل

دانشگاه تاسمانیا

دانشگاه نیوانگلند

دانشگاه چارلز استرت

دانشگاه مرداک

دانشگاه سان شاین کوست

دانشگاه بالارات

دانشگاه سنترال کویینزلند

دانشگاه سادرن کویینزلند

دانشگاه چارلز داروین

دانشگاه باند