هزینه های تحصیل:
شکی نیست که استرالیا مکان تمام عیاری برای لذت بردن از کیفیت آموزش بوده و امکانات برجسته ای از لحاظ زندگی را داراست. استرالیا ارزش بسیار عالی برای پول، با هزینه های زندگی قایل بوده و هزینه های درسی قابل مقایسه ای با بریتانیا و ایالات متحده دارد.
استرالیایی ها از یکی از بالاترین استانداردهای زندگی در جهان - بدون برچسب قیمت گران!! - لذت میبرند. دانشجویان بین المللی به طور متوسط در استرالیا ، در حدود 360 دلار در هفته را صرف خوابگاه ، غذا، لباس، سرگرمی، حمل و نقل و تلفن میکنند. به یاد داشته باشید، هر چند ، که این رقم بستگی به محل، شیوه زندگی و حتی دوره تحصیلی شما دارد. شما باید به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های زندگی از موسسه تحصیلی خود باشید.

نیازمندی های ویزا استرالیا:
قبل از اینکه شما بتوانید ویزای دانشجویی دریافت نمایید، باید نشان دهید که به اندازه کافی پول برای پرداخت هزینه مخارج زندگی، هزینه های تحصیل و سفر را برای طول مدت دوره خود دارا هستید. شما می توانید هزینه های زندگی خود را با کار پاره وقت در حالی که تحصیل مینمایید به دست آورید، اما شما نباید به عنوان تنها منبع درآمد خود بر آن حقوق و دستمزد تکیه کنید.

پوشش درمانی دانشجویی خارج از کشور (OSHC):
شرط دیگر این است که شما برای طول مدت ویزای دانشجویی خارج از کشور، تحت پوشش درمانی (OSHC ) باشید.